• şu zamana kadar lord of the rings izlememiş kişi

  15.
  çok bir şey kaçırdığını düşünmediğim insandır. zira sinema kültürü gayet iyi olup da bu filmi beğenmemiş olabilir. unutmamalı ki zevkler ve beğeniler kişiden kişiye değişmektedir.
  2 -1 ... ultraviyole
 • oral seks

  238.
  hayatın vazgeçilmezlerindendir kendisi. fantezi dünyasının genişliğine de bağlıdır.
  2 ... ultraviyole
 • çıkma teklifi

  141.
  garip bir tabirdir kendisi. üzerinde yıllarca kötü espriler yapılmıştır.
  ahmet: "benimle çıkar mısın esra?"
  esra: "nereye?" şeklinde kötü espriler yüzünden bir çok yuva daha kurulmadan yıkılmış, pek çok genç depresyona girmiştir. buradan yetkililere sesleniyorum: gelin şu kanayan yaraya parmak basalım. bu teklife başka isim verelim de gençlerimiz heder olmasın.
  3 ... ultraviyole
 • ankara üniversitesi vs hacettepe üniversitesi

  9.
  kazananın inter toto kupasına gideceği mücadeledir.
  3 ... ultraviyole
 • 2500 lirayı beğenmeyen mühendis

  23.
  çok deneyimli olduğunu düşünmediğim mühendistir. zira yeteri kadar deneyimli ve donanımlı olsaydı 2500 lirayı değil 4000 lirayı beğenmezdi. bir de ne mühendisi olduğuna bağlıdır. bilgisayar/endüstri mühendisi ise yaptığı normalken çevre/jeofizik mühendisi ise yaptığı pek mantıklı değildir.
  3 ... ultraviyole
 • ak partililerdeki inanılmaz mantık hatası

  ?.
  on numara ibretlik tespittir.
  3 -1 ... ultraviyole
 • endüstri mühendisliği

  106.
  "mühendislik midir?", "iibf'ye daha yakın", "makina müh'ün yanından geçemez", "çorba mühendislik" gibi pek çok şekilde üzerine çamur atılan, diğer mühendislik bölümlerinde okuyanlar ve mezunlar tarafından pek sevilmeyen bölümdür.

  endüstri mühendisleri şu an nerelerde, hangi sektörlerde çalışıyorlar diye bir anket yapsak bir işletme mezunu gibi çeşitlilik gösterebilir. benim gümrükte çalışan arkadaşım da var otomotivde çalışan arkadaşım da var. bunlara lojistik, bilgi işlem, bankacılık, finans gibi hizmet sektörlerini de ekleyebiliriz. bence her şeyden önce bu çeşitlilik çok güzel. okuduğunuz bölüm sizi kısıtlamıyor netice olarak...

  şimdi gelelim bu diğer mühendislik bölümlerinden olup çamur atanlara. abicim sen girmişsin kurumsal olmayan bir firmaya x tl + yol + sigortan var; benim aldığım paranın yarısını alıyorsun, sorulunca maaşım az ama artacak falan diyorsun ama iş bölüme gelince makina müh. halen on numara diyebiliyorsun. evet, maalesef bu şekilde düşünen çok kişi var. başka bir mühendislik bölümünde okuyan bir arkadaşım da kriz olduğunda ilk işten çıkarılacak olan endüstri mühendisleridir derdi. ne kadar sığ bir bakış açısı. bir firmada çalışan 2 ayrı endüstri mühendisinin farklı pozisyonlarda çalışabileceğini bile öngörmeden yapılmış bir önyargılı düşünce işte. sadece endüstri mühendisi açısından değil diğer bölüm mezunlarının da netice olarak çalıştığı şirkette bir rolü vardır. o işi illaki o bölüm mezunu yapacaktır diye de bir şey yok. şu an benle aynı işi yapan işletmeci de var, istatistikçi de, matematik mühendisi de... zaten iş ilanlarına bakın demek istediğimi anlayacaksınız.

  bunların dışında artık eskisi gibi sadece kaliteli üniversitelerde değil; yeni açılan doğru düzgün öğretim kadrosu olmayan devlet ve vakıf üniversitelerinde de bol bol açılmıştır. tek dezavantaj olarak gördüğüm kıstas ise budur. ama hükümetin üniversitelerle ilgili düzenlemelerinin bu negatif etkisini pek çok bölüm zaten hissetmiş durumda.

  okuyan ve okumayı düşünen arkadaşlara naçizane tavsiyem ancak kendilerini geliştirmeleri olacaktır. bunun dışında 4. sınıf oldum halen bir şey öğrenmedim diye düşünmeyin. bugün yeni mezun bir makina mühendisi otomobil üretebiliyor mu? üretemiyor. hani yeni mezun doktora gittiğinizde acaba teşhisi doğru koyacak mı diye küçük bir endişeniz olur ya bunu da ona benzetin. zamanla hepsi geçecektir. siz de kendi işinizin uzmanı olacaksınızdır. işin hakkını verdiğinizde emin olun başarılı da olacaksınız.

  bu arada hani 4 yıl boyunca her şeyden biraz biraz gösteriyorlar hiç bir alanda uzman olamıyorlar diye bahsediyorlar ya; sanki o cümleleri kuranlar 4. sınıfta uzmanlıklarını mı ilan ediyorlar. böyle şeylere itimat etmeyin. * zaten işe başladığınızda sektörünüzle ilgili yoğunlaşacaksınız ve o alanda uzmanlaşacaksınız.

  düzenleme: imla.
  6 -1 ... ultraviyole
 • dershanelerin kapatılması

  87.
  kalitesiz vakıf üniversitelerin açılmasına göz yuman birisi için gayet normaldir. artık millet dershanelere bir ya da iki kereliğine 2-3 bin lira vermeyecek, bunun yerine 4-5 sene boyunca yarı burslular için 7-8 bin burssuzlar için de 14-15 bin gibi meblağlar ödeyecektir. bence de mantıklı ama yazık günah vatandaşın parasına.
  3 -1 ... ultraviyole
 • çekilecek olan cemaat filmine isim önerileri

  54.
  (bkz: mübarek)
  2 ... ultraviyole
 • sözlük yazarlarının kullandığı şampuanlar

  127.
  zeytinyağlı sabun. *
  2 ... ultraviyole
 • yapılmış en aptalca dalgınlık

  3422.
  sarhoşken buzdolabının kapısını açıp işemek. * *
  4 ... ultraviyole
 • kaleciyi oynatmam selçuk u oynatırım

  2.
  maçtan önce yaptığı bu konuşmayla maç sonunu ne kadar iyi tahmin ettiği görülmektedir.
  2 ... ultraviyole
 • arda turan

  4358.
  galatasaray'da son yılında milli takımda iyi oynayıp galatasaray'da oynamıyordu. şimdi ise iş değişti atletico'da iyi onuyor milli takımda oynamıyor. bakalım zamanla nelerde değişimler olacak.
  3 -2 ... ultraviyole
 • 7 eylül 2012 hollanda türkiye maçı

  113.
  son dönemlerde çok etkili oynayan asist üstüne asist yapan emre çolak'ı kadroya bile almayan bunun yanı sıra türkiye'nin en istikrarlı, etkili ve duran topların korkulan ismi selçuk inan'ı oynatmayarak büyük hata yapmış olan teknik direktör sayesinde yenildiğimiz maçtır. he bir de hamit olayı var ki saç baş yoldurur buna emre belözluğu'nu da eklemek mümkündür.
  2 -1 ... ultraviyole
 • midyeciyle pazarlık yapan insanlar

  2.
  (bkz: fidyeciyle pazarlık yapan insanlar)
  3 -1 ... ultraviyole
 • teknik direktörü abdullah avcı olan milli takım

  25.
  teknik direktörü guus hiddink olan takımdan neredeyse hiç farkı olmayan takımdır. bir kaç genç oyuncu ve bir nebze hızlı oyun dışında.
  4 ... ultraviyole
 • iphone görünce bunlar amerikada ucuz diyen mal

  7.
  elektronik piyasasıyla ilişkisi iphone'dan ibaret olan maldır.
  2 ... ultraviyole
 • uludağ sözlük ün yeni tasarımı için isim önerileri

  5.
  uludağ sözlük - emir'in yolu.
  7 ... ultraviyole
 • yalnızca türkiye de görülebilecek olaylar

  52.
  selçuk inan gibi bir futbolcu varken (ve formdayken) milli takımda oynatılmaması. *
  4 -1 ... ultraviyole
 • kadınların romantik olduğu palavrası

  3.
  ünlü şairlerin neredeyse tümünün erkek olmasıyla ispatlanan önermedir.
  7 ... ultraviyole
 • yeni şeyler getiriyorum